Rozhovor se skupinou Mirai

Kapelu Mirai lze bezesporu považovat za svěží vítr, jenž se objevil na české hudební scéně. Čtyřčlenná parta ze severní Moravy, která v roce 2017 vydala debutové album Konnichiwa, ovládla svým průlomovým hitem Když nemůžeš, tak přidej nejen rádiový éter. Následovala řada ocenění v hudebních anketách jako Český slavík, Anděl či Hudební ceny Evropy 2, ve kterých kapela Mirai proměnila většinu nominacích. Skladby Mirai na YouTube pravidelně přesahují milionová zhlédnutí. Kapela má za sebou několik rádiových hitů (Cesta z města, Pojď, zapomenem, Anděl) a stovky koncertů. Pódia festivalů i klubů si Mirai vzhledem k nakažlivě pozitivní a energické show okamžitě oblíbila – tuto možnost budou mít letos poprvé i návštěvníci Festivalu Okoř.

Zeptali jsme se skupiny Mirai:

Co se vám vybaví, když se řekne Festival Okoř?
Festival, na který vede cesta jako žádná ze sta.

Je to vaše první vystoupení zde. Těšíte se a byli jste někdy před tím na zdejším festivalu jako návštěvníci?
Jako návštěvníci se dostaneme jen na málo festivalů. Doufám, že to bude řádnej mejdan, a že si to tam užijeme :)

Na vaše vystoupení v sobotu 25. srpna se všichni velmi těší. Můžete prozradit, co si pro ně připravíte?
Největší hity, energický set a skvělou koncertní formu.

Na co se ještě v nejbližší době těšíte a co vás čeká?
Festivalů hrajeme letos požehnaně, ale je to vlastně první takhle intenzivní sezóna, takže je to jedna velká dovča a poznávačka všemožných koutů naší země. Už točíme nové písně a těšíme se, až je vydáme a následně budeme i hrát live!

Jak relaxujete?
Čtením, sportem a pivem s kámoši.

Jakou hudbu posloucháte, co čtete, nejoblíbenější film? Poslouchám úplně všechno. Teď hodně Foster the people a 21 pilots. Čtu knížky o historii nebo různé knížky, které pojednávají o tom jak správně žít. Připadám si pak chytřejší a moudřejší, ačkoliv se to asi míjí účinkem.

Sdílej: