Pozvánka od skupiny No Name

Slovenská kapela NO NAME pochází z Košic. Spolu hrají již přes dvacet let. Na výsluní československé populární hudby se dostali v roce 2000 díky albu Počkám si na zázrak, ze kterého pocházejí asi jejich nejznámější hity: Ty a tvoja sestra, Žily, atd.

Zeptali jsme se Igora Timka:

Co vás napadne, když se řekne Festival Okoř?
První, co mne napadne, je samozřejmě romantická zřícenina hradu Okoř a hned vzápětí: pohoda, spokojenost, milí lidé, publikum, které začíná úsměvem a končí pokřikem „ještě“…

S kapelou se sem vracíte zahrát po jedenácti letech, pamatujete si na vaše první vystoupení zde?
Ty chvíle mám spojené s lidmi, kteří nám tenkrát Okoř ukázali a domluvili hraní. Proto na Okoř vzpomínám velmi pozitivně. Vzpomínky, zážitky, všechno, co si pamatujeme je spojené s tím, jak jsme se tehdy cítili. Je pravda, že jako kapela No Name se snažíme být, přemýšlet a konat pozitivně a pravděpodobně se nám vrací z publika to, co do něj „investujeme“…

Můžeme se těšit i na nějaké nové písně nebo to bude seznam sestavený ze samých osvědčených hitů?
Nedávno jsme hráli na Majálesech, kde jsme představili tři nové písně z našeho zatím posledního alba „S láskou“; novináři o našem vystoupení velmi lichotivě psali – že jsme sestavili playlist ze samých hitů – takže jsme vlastně moc rádi, že už i naše úplně nové písně už se stali hity :o)). To člověka opravdu potěší. Navíc, když si uvědomíme, že jsme naší hudební kariéru odstartovali víc než před dvaceti lety.

Co na No Name čeká letos? Jaké máte plány?
Plány máme úžasně a děláme všechno pro to, abychom je naplnili. Možná už na Okoři některé z nich budou realitou. Ale v tuhle chvíli mi ještě dovolte s respektem dodržet legendární bonmot: Ukaž Pánu Bohu plány a on se ti vysměje“!

Jezdíte ve svém volném čase po hradech a zámcích? Všichni už máme poměrně velké děti na to, abychom jim ukázali, jaké kulturní bohatství zdobí naší historii, takže ano .

Sdílej: